Ogłoszenia

Badanie satysfakcji klienta 2018

Od 18 października do 30 listopada 2018 r. prowadzone jest w Starostwie Powiatowym w Giżycku badanie satysfakcji klienta. Uprzejmie prosimy o poświęcenie chwili czasu i wypełnienie ankiety pod kątem spełnienia Państwa oczekiwań w stosunku do pracy naszego Urzędu. (więcej…)

5 kwietnia – konferencja dla przedsiębiorców w Ełku

Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Park Technologiczny w Ełku oraz Bank Gospodarstwa Krajowego zapraszają gorąco lokalnych przedsiębiorców na konferencję szkoleniową pt. „Ochrona własności intelektualnej MŚP w kontekście internacjonalizacji. Metody zabezpieczania ryzyka kursowego w eksporcie. Finansowanie eksportu i inwestycji zagranicznych”. (więcej…)

Spotkanie w sprawie możliwości pozyskania środków na rozwój turystyki

turystyka-logoSpotkanie odbędzie się 22 stycznia 2018 r. w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego przy ul. Emilii Plater 1 w Olsztynie. 200 mln zł w programie „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia-Turystyka” zostanie przeznaczonych na rosnące znaczenie turystyki, wewnętrzny potencjał Polski Wschodniej, w tym cenne zasoby kulturowe i przyrodnicze. (więcej…)

Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców

unia-europejska-flagaLokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Ełku zaprasza wszystkich zainteresowanych na bezpłatne spotkanie informacyjne w Ełku „Przedsiębiorco czas na rozwój – dotacje oraz pożyczki realizowane przez Warmińsko-Mazurską Agencję Rozwoju Regionalnego w Olsztynie”, które odbędzie się 13 lutego 2018 r. w Ełku. (więcej…)

Zaproszenie na konferencję „Otwarci na Skandynawię”

indeksSerdecznie zapraszamy do udziału w konferencji Otwarci na Skandynawię. Podczas konferencji odbędą się m.in. warsztaty poświęcone polskiej i skandynawskiej kulturze biznesowej. (więcej…)

Zaproszenie na Misję Gospodarczą w Kanadzie

logoIzba Gospodarcza „Canada-Poland Chamber of Commerce z Toronto” przy współpracy z Biurem Informacji Gospodarczych Pegaz zapraszają do udziału w oficjalnej Misji Gospodarczej do Kanady z udziałem delegacji Ministerstwa Rozwoju RP, która odbędzie się w dniach 4-10 maja 2017r. Zgłoszenie należy przesłać do dnia 17 kwietnia br. (więcej…)

Spotkanie informacyjne – FUNDUSZE UNIJNE

logo na zaproszenie 2

Szanowni Przedsiębiorcy,
zapraszamy na spotkanie informacyjne
„Możliwości wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury 2014-2020 dla MŚP” (więcej…)

Możliwość wsparcia do 70 000 zł dla MŚP

logo-screp-maleZapraszamy do zapoznania się z ofertą Stowarzyszenia „Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka” pozwalającą na dynamiczny rozwój działalności poprzez refundację kosztów podnoszenia kwalifikacji, umiejętności i wiedzy Państwa i Państwa pracowników. (więcej…)

Spotkanie dla przedsiębiorców

2Ministerstwo Rozwoju zaprasza na bezpłatne  spotkanie informacyjne „Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich”. (więcej…)

Bezpłatne spotkanie informacyjne -” Środa z funduszami”

logo_rpoDnia 9 listopada 2016 roku o godz. 10:00 w Sale Bankietowe Czajka, ul. Magazynowa 6 w Ełku odbędzie się bezpłatne spotkanie  informacyjne z cyklu „Środa z funduszami”. Tym razem zapraszamy pracowników MŚP i osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.  (więcej…)

Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców

Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców „Możliwości finansowania inwestycji MŚP w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” odbędzie się  12 października 2016 roku w godzinach 16.30 – 18.00 w Giżycku:  Port Ekomarina – Sala konferencyjna (I piętro). (więcej…)

Informacja o spotkaniu pt. „Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców”

unia-europejska-flagaLokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Ełku zaprasza przedsiębiorców na bezpłatne spotkanie informacyjne pt. „Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców”, które odbędzie się 21 czerwca 2016 r. w Ełku. (więcej…)

Regionalny Fundusz Pożyczkowy wspiera przedsiębiorców

WMARRDziałalność przedsiębiorstw z Warmii i Mazur wspiera Regionalny Fundusz Pożyczkowy, udzielając korzystnie oprocentowanych pożyczek. Kapitał, jakim dysponuje Fundusz pochodzi ze środków Samorządu Województwa,  budżetu państwa oraz ze środków unijnych. Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa znajdujące się na terenie Warmii i Mazur oraz podmioty rozpoczynające działalność gospodarczą mogą korzystać z oferty RFP.
W związku z powyższym szczegółowe informację dotyczące Regionalnego Funduszu Pożyczkowego uzyskają Państwo –kliknij tutaj

Spotkanie informacyjne w Ełku. Ochrona środowiska i OZE

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, informuje, że w dniu 25 lutego br. w Parku Naukowo – Technologicznym w Ełku (ul. Podmiejska 5) odbędzie się bezpłatne spotkanie informacyjne dla potencjalnych beneficjentów środków UE. (więcej…)

Targi Aktywizacji Zawodowej

Zaproszenie na spotkanie „Kapitał dla rozwoju”

GWP_logoGiełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego zapraszają na spotkanie „Kapitał dla rozwoju” pod patronatem Ministerstwa Skarbu Państwa, które odbędzie się 23 września 2015 r. w Olsztynie. (więcej…)

II rekrutacja do projektu „Mazurski Wilk Przedsiębiorczości”

Powiat piski informuje, że w dniach od  13 stycznia 2014 r. do 17 stycznia 2014 r. rozpoczyna II nabór formularzy kwalifikacyjnych do projektu „Mazurski wilk przedsiębiorczości” realizowanego w ramach Priorytetu VI Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia. (więcej…)

Zapraszamy do udziału w projekcie !

Fundacja na rzecz poprawy jakości życia OD-NOWA zaprasza do udziału w projekcie „50 i więcej powodów, dla których warto obsługiwać komputer”. Czas trwania kursu: styczeń – kwiecień 2014 r. (więcej…)

Nabór wniosków w ramach programu PROGRESS

Otwarto nabór wniosków w ramach programu Progress (Program PROGRESS to instrument finansowy, który wspiera rozwój i koordynację polityki UE w następujących pięciu obszarach: zatrudnienie, włączenie społeczne i ochrona socjalna, warunki pracy, przeciwdziałanie dyskryminacji, równość kobiet i mężczyzn; (więcej…)

Konferencja „Społecznie Odpowiedzialny Biznes na Warmii i Mazurach”

MWW-MSamorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza do wzięcia udziału w konferencji „Społecznie Odpowiedzialny Biznes na Warmii i Mazurach”, która odbędzie się 26 listopada 2013 r. w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie, przy ul. Jagiellońskiej 91a. (więcej…)

Regionalny Ośrodek EFS zaprasza na szkolenia

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem szkoleń organizowanych przez Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Ełku w IV kwartale 2013 roku.  (więcej…)

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej zaprasza do współpracy

Wspieramy działania z zakresu kooperacji międzynarodowej. Udzielamy informacji na temat polskiej polityki zagranicznej, funkcjonowania Unii Europejskiej oraz członkostwa w UE. (więcej…)

Nabór wniosków w ramach Programu Operacyjnego RYBY

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Wielkie Jeziora Mazurskie” informuje o możliwości składania wniosków na operacje, które spełniają warunki przyznania pomocy w ramach środka 4.1 „Rozwój obszarów zależnych od rybactwa” Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”. Termin składania wniosków: od 12 sierpnia do 12 września 2013 r. (więcej…)

Zapraszamy przedsiębiorców na polsko-litewskie seminarium do Alytus

Zapraszamy przedsiębiorców z branży budowlanej, projektantów budownictwa i osoby odpowiedzialne za przeprowadzanie remontów i modernizacji w urzędach, szkołach, firmach i spółdzielniach, na polsko-litewskie seminarium w Alytus (Litwa) na temat „Modernizacja zabytkowych i adaptowanych budynków edukacyjnych w Polsce i na Litwie”, które odbędzie się 12 czerwca 2013 r. Wyjazd nastąpi (więcej…)

roefsRegionalny Ośrodek EFS w Ełku zaprasza na BEZPŁATNE seminarium informacyjne „Jak ustrzec się błędów w trakcie realizacji projektów dofinansowanych z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki?,”  które odbędzie się dnia 11 czerwca br. w Ełku przy ul. Małeckich 3 w sali 36. (więcej…)

Wkrótce nabór do projektu „Mazurski wilk przedsiębiorczości”

Jeżeli jesteś osobą bezrobotną i chcesz rozpocząć działalność gospodarczą – możesz skorzystać z:
– jednorazowej dotacji inwestycyjnej w kwocie do 39.535,00 zł
– wsparcia pomostowego przez 6 m-cy w kwocie – 1.600 zł m-nie
– usługi szkoleniowo-doradczej związanej z prowadzeniem własnej firmy to: (więcej…)

Nabór do projektu „Mazurski wilk przedsiębiorczości”

Powiat Piski realizuje projekt „Mazurski wilk przedsiębiorczości” skierowany do 102 osób bezrobotnych zamieszkałych w powiatach: piskim, węgorzewskim i giżyckim, zarejestrowanych w Powiatowych Urzędach Pracy, zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą. W ramach projektu oferuje: usługę doradczo – szkoleniową, jednorazową dotację inwestycyjną do kwoty 39.535 zł, wsparcie pomostowe przez pierwszych 6 miesięcy w kwocie 1.600 zł. Pierwszy nabór do projektu będzie w terminie od 27 maja do 3 czerwca 2013 r. Więcej informacji na plakacie poniżej oraz na stronie internetowej projektu www.mazurski-wilk.powiat.pisz.pl (więcej…)

Regionalny Ośrodek EFS zaprasza na szkolenia

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem szkoleń organizowanych przez Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Ełku w II kwartale 2013 roku.  (więcej…)

Uwaga przedsiębiorcy!

Wileńska Izba Handlu, Przemysłu i Rzemiosła, Miasto Alytus, Odział Euroregion Niemen oraz JCS Centrum Wystawowe serdecznie zapraszają  wszystkich przedsiębiorców do udziału w dorocznej wystawie w Alytus w dniach 16-19 maja 2013 r. (więcej…)

Na zielonej energii można będzie zarabiać !

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące możliwości rozpoczęcia produkcji prądu wytwarzanego na obszarze miejscowości, w których mieszka nie więcej niż 5.000 mieszkańców. Do 25 kwietnia br. w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Olsztynie osoby prawne i fizyczne mogą starać się o dotacje unijne do instalacji fotowoltaicznych służących do produkcji prądu. Spotkanie odbędzie się 4 kwietnia 2013 roku (więcej…)

Zapraszamy na spotkanie informacyjne

Centrum Organizacji Pozarządowych Giżycko i Starostwo Powiatowe w Giżycku zapraszają na spotkanie informacyjne w sprawie aktualnego naboru wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, konkursów grantowych i dotacji dla organizacji pozarządowych oraz zagadnień ekonomii społecznej, które odbędzie się 28 lutego 2013 r. w Centrum Organizacji Pozarządowych w Giżycku (Budynek Ekomariny) przy ul. Dąbrowskiego 14, sala 203, II piętro. (więcej…)

Bezpłatne wsparcie szkoleniowe i doradcze

Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza właścicieli, kadrę zarządzającą i pracowników lokalnych firm do udziału w projekcie „Wiedza kluczem do sukcesu” – BEZPŁATNE wsparcie szkoleniowe i doradcze. Dywersyfikacja działalności firmy – szkolenie i doradztwo w Olsztynie. (więcej…)

UWAGA!!! Nabory wniosków w ramach PROW


Informujemy, że Związek Stowarzyszeń LGD9 w terminie 01-29 marca 2013 roku prowadzi nabory wniosków o przyznanie pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (oś 4 – Leader) w ramach działań: małe projekty, tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw, różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej oraz odnowa i rozwój wsi. (więcej…)

Kursy w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Doskonalenia Nauczycieli!

Centrum Kształcenia Ustawicznego, Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Giżycku zaprasza do udziału w kursach:
podstawy obsługi komputera – 30 godzin oraz podstawy obsługi MS Excel – 30 godz. (więcej…)

Zmiana harmonogramu ogłaszania konkursów na 2013 rok z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury


Informujemy, iż w dniu 29 stycznia 2013 r. Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego Uchwałą Nr 5/48/13/IV zmienił Ramowy harmonogram ogłaszania konkursów na 2013 rok w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 (więcej…)

Punkt Pożyczkowy Działdowskiej Agencji Rozwoju S.A. w Giżycku

Informujemy, iż od października 2012 roku działa w Giżycku Punkt Pożyczkowy Działdowskiej Agencji Rozwoju S.A. Punkt został otwarty w ramach współpracy pomiędzy Działdowską Agencją Rozwoju S.A. a Starostwem Powiatowym w Giżycku. (więcej…)

Własna firma? Zrób to z głową!

Jesteś przedsiębiorczym, masz 30-49 lat i mieszkasz w mieście do 50 tysięcy mieszkańców? Potrzebujesz funduszy i wiedzy na rozwinięcie swoich pomysłów? Weź udział w Narodowym Konkursie Przedsiębiorczości i wygraj 60.000 zł! Konkurs rusza 4 lutego 2013 r.! (więcej…)

Powstała pierwsza platforma do współpracy firm i organizacji III sektora

Wielu przedstawicieli organizacji pozarządowych zadaje sobie pytanie: jak pozyskać partnera biznesowego, który wesprze ich działania a jednocześnie osiągnie z tej współpracy pewne korzyści? Platforma współpracy biznesu i NGO została stworzona właśnie po to, by ułatwić zawieranie takich sojuszy i czerpanie korzyści z kooperacji. (więcej…)

Chcesz zostać swoim własnym szefem i wygrać 60 tys. zł?

Jesteś przedsiębiorczy i masz 18-29 lat? Potrzebujesz funduszy i wiedzy na rozwinięcie swoich pomysłów? Weź udział w Narodowym Teście Przedsiębiorczości i wygraj 60.000 zł na start! Konkurs składa się z 3 etapów. I etap Konkursu – test wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, prowadzony w trybie on-line – trwa do 18 grudnia 2012 r. (więcej…)

Nowo powstały Punkt Pożyczkowy Działdowskiej Agencji Rozwoju S.A. w Giżycku

Informujemy, iż w październiku 2012 roku został otwarty w Giżycku Punkt Pożyczkowy Działdowskiej Agencji Rozwoju S.A., w ramach współpracy pomiędzy Działdowską Agencją Rozwoju S.A. a Starostwem Powiatowym w Giżycku. (więcej…)

Dotacje na innowacje

Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa z zakresu Osi Priorytetowej 1 – Przedsiębiorczość Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013: (więcej…)

Konkurs „Smaki Warmii, Mazur oraz Powiśla na stołach Europy”

Wszystkich miłośników kuchni regionalnej serdecznie zapraszamy do udziału w VII edycji konkursu „Smaki Warmii, Mazur oraz Powiśla na stołach Europy”. Uczestnikiem może być każdy mieszkaniec województwa, tj. osoba fizyczna, przedsiębiorca, szkoła oraz organizacja zrzeszająca osoby fizyczne, w tym koła gospodyń wiejskich. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 18 października 2012 r. (więcej…)

Nabory wniosków w ramach PROW 2007-2013

Informujemy, iż Związek Stowarzyszeń LGD9 w terminie 08 – 31 października 2012 roku prowadzi nabory wniosków o przyznanie pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (oś 4 – Leader) w ramach działań:
„Małe projekty”
„Tworzenie i rozwój mikroprzedsiebiorstw”
„Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”
„Odnowa i Rozwój wsi” (więcej…)

Regionalny Ośrodek EFS zaprasza na szkolenia i doradztwo

Regionalny Ośrodek EFS w Ełku prowadzi obecnie rekrutację na bezpłatne szkolenia oraz doradztwo:

Szkolenie: „Zasady angażowania personelu w projektach realizowanych w ramach PO KL – WARSZTAT ”  
Miejsce: Olecko, Plac Wolności 2
Termin:  9 października 2012 r. w godz. 9.00 – 16.00 (więcej…)

Zapraszamy do udziału w konkursie „Sposób na Sukces”

Jeśli prowadzisz małą lub średnią firmę, tworzysz nowe miejsca pracy dla mieszkańców wsi, realizujesz ciekawe pomysły na rzecz lokalnych społeczności wiejskich, w tym także w ramach Lokalnej Grupy Działania lub wykorzystujesz w prowadzonej działalności odnawialne źródła energii zapraszamy do udziału w XIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces” na najlepsze działania przedsiębiorcze na obszarach wiejskich. (więcej…)

Aktualizacja Planów Działań na rok 2012 Priorytet VII i IX PO KL

Informujemy, iż dnia 31 lipca 2012 roku Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zatwierdził zaktualizowane Plany Działania na rok 2012 dla Priorytetu VII i IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Województwa Warmińsko-Mazurskiego. (więcej…)

Pomóżmy mieszkańcom Bisztynka i okolic


Zarząd Warmińsko – Mazurskiej Izby Rolniczej zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie poszkodowanych przez gradobicie rolników z Bisztynka i okolic. (więcej…)

Projektodawca z Belgii poszukuje partnerów zagranicznych do projektu


Na stronie internetowej Europejskiego Funduszu Społecznego na Warmii i Mazurach ukazała się informacja o projekcie organizacji Living Stone Dialoog vzw, w ramach którego poszukiwani są partnerzy zagraniczni do współpracy ponadnarodowej. (więcej…)

Zmiany w harmonogramie ogłaszania konkursów z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury

W dniu 15 maja 2012 r. Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego Uchwałą Nr 23/251/12/IV zmienił Ramowy harmonogram ogłaszania konkursów na rok 2012 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. (więcej…)

Nabór wniosków do działania 8.2 Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasza konkurs projektów w ramach Działania 8.2 „Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B” w terminie: od 11 czerwca do 7 lipca 2012 r. (więcej…)

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

 Starosta Giżycki (Administrator) informuje, że na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: RODO) przysługują Pani/Panu określone poniżej prawa związane z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przez Starostwo Powiatowe w Giżycku:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Starosta Giżycki z siedzibą przy al. 1 Maja 14 oraz ul. Generała Józefa Zajączka 2, 11-500 Giżycko (tel. 87 428 59 58, adres e-mail: skrzynka@gizycko.starostwo.gov.pl). 
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych – Jolantę Palczewską, z którą można się kontaktować: al. 1 Maja 14, 11-500 Giżycko; tel. 87 428 59 58, adres e-mail: iod@gizycko.starostwo.gov.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w następujących celach:
 4. wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze – wynikających z ustaw kompetencyjnych (szczególnych) (np.: wydawanie zezwoleń w zakresie rejestracji pojazdów, praw jazdy, pozwoleń na budowę, prowadzenie ewidencji gruntów i budynków itp.),
 5. realizacji umów zawartych z kontrahentami Administratora,
 6. w pozostałych przypadkach Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są wyłącznie na podstawie wcześniej udzielonej zgody w zakresie i celu określonym w treści zgody (np. sprawy dot. rekrutacji pracowników).
 7. Podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest:
 8. w przypadku wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze – obowiązujące przepisy prawa (art. 6 ust.1 lit. c RODO),
 9. umowa zawarta między Panią/Panem a Administratorem (art. 6 ust.1 lit. b RODO),
 10. udzielona przez Panią/Pana zgoda na przetwarzanie danych osobowych – np. w celu rekrutacji (art. 6 ust.1 lit. a RODO).
 11. W związku z przetwarzaniem danych w celach wskazanych w pkt 3, Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępniane innym odbiorcom lub kategoriom odbiorców danych osobowych. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych mogą być:
 12. organy władzy publicznej oraz podmioty wykonujące zadania publiczne lub działające na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa (np. podmioty kontrolujące, sądy, policja itp.);
 13. inne podmioty, które na podstawie stosownych umów podpisanych z Starostwem Powiatowym w Giżycku przetwarzają dane osobowe, dla których Administratorem jest Starosta Giżycki (np. usługi pocztowe).
 14. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celów wskazanych w pkt 3, lecz nie krócej niż okres wskazany w przepisach o archiwizacji. Oznacza to, że dane osobowe zostaną zniszczone po upływie odpowiednio 3, 5, 10, 20 lub 50 lat od daty zakończenia sprawy (zgodnie z przepisami o archiwizacji). 
 15. W związku z przetwarzaniem przez Administratora, Pani/Pana danych osobowych, przysługuje Pani/Panu prawo do:
 16. dostępu do treści danych, na podstawie art. 15 RODO z zastrzeżeniem, że udostępniane dane osobowe nie mogą ujawniać informacji niejawnych, ani naruszać tajemnic prawnie chronionych, do których zachowania zobowiązany jest Administrator,
 17. sprostowania (poprawiania) danych osobowych – w przypadku, gdy dane są nieprawidłowe lub niekompletne, na podstawie art. 16 RODO,
 18. żądania usunięcia danych, na podstawie art. 17 RODO; (w przypadkach, w których Administrator przetwarza dane osobowe na podstawie przepisów prawa, dane zostaną usunięte po zakończeniu okresu archiwizacji);
 19. ograniczenia przetwarzania danych, na podstawie art. 18 RODO,
 20. wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzanych danych, na podstawie art. 21 RODO, z zastrzeżeniem, że nie dotyczy to przypadków, w których Administrator posiada uprawnienie do przetwarzania danych na podstawie przepisów prawa,
 21. prawo do przenoszenia danych, na podstawie art. 20 RODO.
 22. W przypadku, gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO), przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia jej w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 23. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.
 24. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest obowiązkowe, w sytuacji, gdy przesłankę przetwarzania danych osobowych stanowi przepis prawa lub zawarta między stronami umowa.
 25. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

 Więcej informacji dotyczących ochrony danych osobowych można uzyskać pod adresem:

https://www.uodo.gov.pl/