Mocni biegacze z Wydmin zdominowali VII Bieg Pamięci Marynarzy i Ułanów

VII Bieg Pamięci Marynarzy i Ułanów poległych w 1920 r. rozegrany został 7 października w Susku Starym pod Ostrołęką. Wydmińscy biegacze nie mieli sobie równych, odnosząc zwycięstwa w kategoriach open kobiet i mężczyzn oraz z kategorii drużynowej.

Pierwszy na mecie w Susku Starym zameldował się Bartek Osior, który zwycięstwo zapewnił sobie mocnym finiszem na ostatnich 400 metrach tej szybkiej, 10-kilometrowej trasy. Na trzecim miejscu w kategorii open uplasował się Jakub Ołowski, również z Wydmin. W tym miejscu warto wspomnieć, że Jakub Ołowski to szósty zawodnik tegorocznych Mistrzostw Polski Ironman, czyli najdłuższej wersji triathlonu; 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42 km biegu. 9 września pokonanie tego dystansu zajęło mu 08:55:14. W Susku Starym okazało się, że Jakub Ołowski na krótszych dystansach czuje się równie mocny.

Wśród pań najszybsza była Beata Osior, która swoją wygraną zapewniła małżeński dublet na najwyższym stopniu podium. Szósta w kategorii kobiet była Beata Bielenica, życiowa partnerka wspomnianego wcześniej Ironman’a z Wydmin.

Wydmińska drużyna www.wioskabiegaczy.pl w składzie Beata Osior, Beata Bielenica, Bartek Osior, Jakub Ołowski i Krzysztof Pokrzywiński (57-letni ojciec Beaty Osior) okazała się również bezkonkurencyjna w klasyfikacji zespołowej, pokonując zespoły z Ostrołęki, Białegostoku i Łomży.

Beata Pokrzywińska-Osior – I miejsce wśród kobiet, czas 41:50.09
Beata Bielenica – VI miejsce wśród kobiet, czas 43:41.05
Bartek Osior – I miejsce open, czas 32:55.93
Jakub Ołowski- III miejsce open, czas 34:04.41
Krzysztof Pokrzywiński – II miejsce M-50, czas 37:59.13

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Ogłoszenia NGO. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.